Suur Muhu Väina ennustusvõistlus

d_mv11Juba niigi on pinged üleval ja emotsioon haripunktis, et 55ndal Muhu Väina regatil on end kirja pannud kahekohaline arv folkboote.
Et aga veel pinget kruvida ja vähemasti mõtetes juba Pärnu lahele pääseda siis leidsime, et võiks korraldada sõbraliku ennustusvõistluse – “Kes-Keda, MV2012”.
Leia oma favoriidid alt ja ütle ära terve flotilli paremusjärjestus nüüd, kui stardini on jäänud loetud päevad.

Et keegi, kellestki, ei positiivses ega ka negatiivses mõttes mõjutatud ei saaks, siis palun saada oma järjestus e-maili aadressile folkboot@folkboot.ee
ja enne Ranna-Rootsi regatti paneme kõik saabunud ennustused kodulehele välja. Kohustuslik ei ole, aga paha ei teeks ka põhjendus, miks just nii arvasid.

Kui on paate, kelle käekäigust ja vahest ka olemas olust ei pruugi aimu olla siis ehk saad abi allolevast humoorikast lühiülevaatest.

Kõige täpsemini ennustanule on preemiaks teadmine, et Sinu kõrval kahvatuvad kõik Nastjad, Veliksid ja (p)Endlid ja lisaks üks põhjalik ja praktiline trimmi koolitus 2012 võitjate paadis! Võitjaks kuulutatakse see pakkumine, kus on toodud kõige täpsemalt terve paremusjärjestus, alates esimesest ja lõpetades viimasega. Lisapunkte toob esi- ja lõpukolmiku ära arvamine.

Neile aga, kes soovivad EFFi natuke finantsiliselt turgutada ja v-o ka ise premeeritud saada, pakume välja võimaluse 3€ eest oma eelistusi kaitsta.
Kui on piisavalt huvilisi siis kõigi selleks märku andnute hulgas jagame välja preemiad! Kirjuta nime alla – 3€, nõus!
I – 20€
II – 10€
III – 5€
Kui midagi peaks väljamakstavatest preemiatest üle jääma siis lõpuks ometi saame põhjuse avada EFFi arvelduskonto 🙂

Muhu Väinas sel aastal osalevad folkarid:

Svea – entusiastlik ja õpihimuline kapten, koos meeskonnaga. Aasta jagu kogemust võib siiski väheseks osutuda, et poodiumile pääseda kuid talvel tehtud täiendused ja hiljutised investeeringud fokasse ja Eesti ainsasse sport-tüüpi leitvaagenisse peaksid tagama koha flotilli esimeses pooles.

Tuuli – Eelmise aasta suveräänne võitja. Uuest mastist võib olla abi kuid võib vajada ka sissesõidu perioodi. Meeskond on vanuse poolest ülekaalukalt kõige noorem kuid purjetamise ja folkboodi kogemuses jäävad alla vaid Vanale Armule. Purjed 15a. vanad, kuid kellel need uuemad on?

Greta – on paati, on purje, on kogemust, on kaalu…

Ahti – või oli ta hoopis Ahto:), igaljuhul jutud käivad, et Saaremaal pidi üks puhtatõuline racer taastatud olema. Vähesed on paati näinud ja veel vähesemad teda võistlemas kohanud. Teada on, et purjed on ühed flotilli eeskujulikumad ja ka meeksond maha ei jää. Tõeline must hobune.

Vana Arm – legend omal eluajal. Kõige kogenum paat, kapten ja ka purjed. Teab ja tunneb Väinamerd ja seal valitsevaid olusid nagu oma tagataskut. Viimasel ajal liiga tihti ei võistle aga ka need vähesed ülesastumised annavad põhjust pakkuda kohta poodiumil.

Kerttu – paat nagu prillikivi. Eelmisest aastast üks käigu näide on MV’st ja kuna kuuldavsti väga muudatusi pole olnud (loe: vanad purjed) siis võiks pakkuda kohta kuskil flotilli keskel.

Skandaal – hoiab lippu kõrgel ja nime väärilisena juba sellega, et kohale tuleb. Kindlasti respekteeritakse 4x väina võitjat stardis ja saab ühena esimestest minema, koha hoidmine on juba meeste endi kätes…

Topu – mastikalle on üks flotilli aukartustäratavamaid (tuuletakistus nagu vormelil:), ka krüssunurk eelmisel aastal ei jäänud alla esikolmikule kuid vahest puhub tuul ka tagant…

Gunilla – uus uhke paat, uued mehed sees ja kõige uhkem daam veel vööris. Samas, kes ütles, et “all show”, kohe “no go” peaks tähendama. Väinani veel vähemast kolm starti, kus võimalik käiku võrrelda ja purje trimmida.

Tiina – kui paadi vähegi vettpidavaks saavad siis kolla-sinist kombinatsiooni peavad kartma kõik. (Hard Racing) mürki võib võtta, et lähevad oma eelmise aasta üldkohta üle sõitma 🙂

Dorothea – Tugev tuul ahtrist on vesi Dorothea veskile. Peale talvel tehtud mastiremonti võib teda nüüd ka teatud tingimustes kahemastiliseks pidada:) Seda, kui krapsakaks “liikuv muuseum” muutus on praegu veel raske hinnata.

Ülaltoodud kommentaarid on sügavalt subjektiivsed ja juhul kui mõni ennustus peaks täppi minema siis palun kergemat karistust.
Lisaks on enamus paatide kohta võimalik saada infot, vaadates varasemaid kokkuvõtteid ja tulemusi – https://folkboot.ee/category/voistlused/

Ühesõnaga pane oma nägemus paatide järjestusest Muhu Väina lõpuprotokollis e-mailile folkboot@folkboot.ee teele!

Pöidlad Pihku!