Eesti Folkbootide Flotill

FB_logo_sinine_web

  • ühendab, arendab ja esindab Eesti folkboodi omanikke, purjetajaid ja entusiaste
  • propageerib purjetamist ajaloolise puidust purjekaga ja teeb selle kõigile huvilistele kättesaadavaks

Folkbootide Flotill on Eesti folkboodi purjetajate ühendus, mis loodi 1972. aastal ning taaselustati 2011. aastal. Kunagi Eesti arvukaim “Folkboot” paadiklass kasvab vaikselt aga kindlalt – kui aastatel 1991-2010 osales Muhu Väina regatil üks kuni kaks paati siis aastal 2012 saadi üle pika aja jälle võistelda Eesti meistritiitlile ja võitja selgitati juba 11 paadi konkurentsis. Paatide arv nii kohalikel ja ka välisregattidel on järjest kasvamas. Põhjamaade suurim puulaevade regatt Viaporin Tuoppi on muutunud eesti folkbotistidele juba peaaegu, et kohustuslikuks. Tihe koostöö Soome folkboodipurjetajatega käib ka nende meelitamiseks siinpool lahte toimuvatele regattidele.

Ootame huvilisi folkbootide juurde pakkudes võimalusi paadiga esmatutvuse tegemiseks maal ja merel. Jagame meelsasti informatsiooni paadi soetamise ja ülapidamise kohta ning pakume võimalust proovisõiduks. Meie käest leiab ka üldisemat puupaatide korrastamise ning regattide alast teavet.

Folkbootide Flotill on Eesti Jahtklubide Liidu, Nordic Folkboat International Associaton’i ja Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi liige.