Tuuli – EST 18

Foto: Jassu Hertsmann

Tuuli on ehitatud 1967. aastal Tallinnas Spordilaevade Katsetehases nagu enamik Muhu Väinas osalenud folkboote. Kapten Olev Oolup räägib: „Varasematest omanikest väga palju ei tea, aga praegune omanik on Eva Resen, kelle loal oleme meie paadi kasutajad. Meeskond on meil kolmeliikmeline. Olev Oolup (24), Ott Oolup (21) ja Siim Valgre (22), kõik oleme pärit Haapsalust ja Tuuli kodusadamaks on samuti Haapsalu. Meie oleme paati kasutanud ja hooldanud juba neli hooaega, käimas on viies. Selle aja jooksul oleme osalenud paljudel võistlustel, kus tavaliselt on läinud hästi. Aastate jooksul on meil tekkinud väga hea ja ühtne meeskond, kus igaüks teab, mis on tema ülesanne ja kohus. Igal talvel oleme ka paati paremaks ehitanud, suvel esilekerkinud puudused ja vead parandanud ning ümber teinud. Oleme vahetanud kaari, floore, kerelaudu, plokke, stoppereid ja muid vidinaid. Viimasel aastal pöörasime tähelepanu kerele, kus vahetasime välja palju neete ja erilise tähelepanuga viimastlesime põhja. Paadi olukord on iga aastaga paranenud, kuigi tegemist leidub jätkuvalt.

Meieni jõudis paat läbi juhuse. Enne, kui Tuuli meie kätte sai, seisis ta mitmeid aastaid kaldal ja keegi ei tegelenud temaga. Kuna otsisime paati, millega sõitma hakata, siis keegi oskas soovitada, et me peaks Tuuli omanikega ühendust võtma. Nende huvi oli, et keegi hoolitseks paadi eest ja meie huvi oli sõita. Nii tegime kokkuleppe, et meie hoolitseme ja omanikud lubavad sõita. Selline kokkulepe on pidanud juba neli hooaega ja kõik on rahul.

Meie eelnevad head kohad on olnud Kessu regati (Läänemaa meistrivõistlused) võit ja Soomes Viaporin Tuoppi, kus on alati üle 30 folkboodi stardis olnud, 8. ja 4. koht.

Väga suure tõenäosusega sõidame me ka järgmisel aastal Tuuliga, sest iga aastaga on folkbootide asi Eestis arenenud ja võistlused muutuvad järjest põnevamaks. Lisaks on folkaritega sõitev seltskond väga sõbralik ja lahe. Seal saab ennast väga koduselt tunda, kõik toetavad ja aitavad üksteist.

Pilte Tuuli tegemistest: http://fotoalbum.ee/photos/fbtuuli