Pelagia – EST 21

MÜÜGIS ! 

Reederi kirjeldus paadist.
Ehitatud 1956 Rootsis, originaalnimi Pierina S-441. Väga hea töö , kvaliteetne puit. Kere – mänd, pealisehitus ja sisustus — punane puu.
2000-ndate alguses jõudis Hiiumaale, minu käes aastast 2006.
Olen püüdnud säilitada klassi algupäraseid materjale. Kerelt on varasem värv eemaldatud, pilsis ja põhja all (kiilul) kasutanud tinamennikut.
Ohtralt ja korduvalt immutanud linaõli-tärpentiini-fungitsiidi seguga.
Kere kaetud lina õlivärviga. Originaal-laudtekk, mida katab õlivärviga immutatud kangas. Kere peab vett väga hästi (ei leki) pärast paaripäevast paisumist kevadel. Puitmast kinnitub tekile, jämedad topeltvandid. Jooksvad otsad olen toonud kokpitti. Käigutuled: parda- ja ahtri, mastis ei ole.

Põhilised miinused:
Mõned kaared on allosas murdunud, seda veel enne minu aega. Kuna floorid on tihedalt ja tugevad, siis pole see kunagi probleemiks olnud. Lisaks igasugused puupaadi mured: roolileht tahaks hooldamist, kokpiti istmed ja laekad põhjalikku remontimist, siit-sealt puitosade parandamine või vahetamine. Kajuti ja teki liitumiskoha vahelt kohati lekib, nagu ikka, seda ei ole saanud pidama.

Varustus, mis kaasa tuleb:
Purjed: groot, kaks fokat, spinnaker (kõik suht vanad, kuid heas korras) Sõiduvalmis taglastus (puudub küll spinnakeri taglas) Spinnaker-poom Ankur-kett-ots El-pilsipump Päramootori kronstein

Pelagia on Kärdlas ellingus, saab tutvuda kohapeal. Hinnaks küsin 2000 eur.

Soovi korral saab lisaks:
Mootor Johnson Seahorse 7.5 (vana, kulunud, müriseb aga töötab) ja 11l kütusepaak hinnaga 200 Paadikäru GAZ-51 raamil, korraliku kiilplokiga, ei sobi maanteesõiduks, hinnaga 500

Viimati lisatud kommentaarid